1999 Donner Lake Swim
Results by finish order
Rev: 8/11/1999
Finish Order Name Club Age Time
1 WINSOR BRAD DAM 27 0:57:25
1 PLACAK ROBERT TOC 40 0:57:25
3 HOBSON CHIP SNM 32 0:57:32
4 JOHNSON DARRYL SAC 36 0:57:43
5 MACDONALD SANDY SAC 43 0:57:45
6 KECK MIKE TOC 39 0:58:23
7 HEIM-BOWEN SUZANNE TERA 41 1:00:31
8 VIDAL LAURA UNAT 35 1:01:59
9 CARTER BRANDON CRUZ 28 1:02:22
10 MADIGAN P.J. RMM 28 1:02:41
11 PATRICK JAMIE TOC 28 1:02:47
12 BOND CHRIS WCM 32 1:02:50
13 ARRIS TODD TOC 34 1:02:56
14 SEPULVADO PATRICIA ARG 34 1:02:56
15 MATTHEWS DAVE WCM 36 1:02:57
16 ROSE NANCY SNM 37 1:02:58
17 CHILDS ROBERT TOC 30 1:02:59
18 FERROGGTARO FRED TOC 45 1:03:12
19 MADIGAN JOE WCM 26 1:03:21
20 WILSON JOEL CRUZ 50 1:03:21
21 MCKINNEY MARLIE UNAT 30 1:03:40
22 HARRIS SCOTT DAM 45 1:04:16
23 BRANCAMP DAVE SNM 37 1:04:26
24 ADKISON BILL RHMS 44 1:04:33
25 ISHII GREGORY ORAC 28 1:04:35
26 MAYNOR JEFF CVM 21 1:05:03
27 JOHNSON CLIFF SNM 47 1:05:15
28 DUGAN BOB SCSC 37 1:05:43
29 HANEY STEVE PAC 25 1:05:49
30 GOTH STEPHEN TOC 30 1:06:09
31 HARMON KEN WCM 39 1:06:30
32 JOHNSON GREG DAM 42 1:06:33
33 DOAN JAIMI DAM 28 1:06:42
34 SWARTZ JOEL SMMM 41 1:06:44
35 MOTEKAITIS ANN DAM 38 1:06:55
36 NAVABPOUR PAUL STAN 29 1:07:02
37 BOYCE JIM RCM 41 1:07:08
38 MORTENSON SUSIE USF 30 1:07:12
39 NOLTE CHRISTOPHER RMM 42 1:07:56
40 MCGHEE PAUL WCM 37 1:08:00
41 ANDRE MIKE UNAT 32 1:08:39
42 JESTER MAL WCM 50 1:09:12
43 HOLLISTER MARGIE MAV 22 1:09:15
44 COX JULIET ECAM 31 1:09:49
45 HOFTYZER ERNIE DAM 29 1:10:02
46 GOHR KEN SNM 45 1:10:07
47 POTTER ELLEN UMSC 29 1:10:26
48 UPSHAW BOB SCAM 49 1:10:27
49 HOXIE GLENN WCM 40 1:10:28
50 SOMMERS LORRAINE SCAM 43 1:10:34
51 EASLETON ALAN WHAM 35 1:10:41
52 CLEMENTS CINDY TAM 38 1:10:58
53 BASTIEN ROB CVM 46 1:10:58
54 MILLER CELESTE SNM 49 1:11:42
55 EMHOFF RON SANR 44 1:12:09
56 CHASE CLINTON SCAM 40 1:12:17
57 TIEDEMANN ELIZABETH UNAT 36 1:12:21
58 O;NEILL STEPHEN STAN 41 1:12:25
59 GRACE MIKE AAM 37 1:12:26
60 KNIGHT JAMES SJAM 45 1:12:31
61 FEIX THOMAS SMMM 36 1:12:33
62 CARTWRIGHT ALLAN SANR 57 1:12:48
63 ESLINGER HEIDI UNAT 22 1:12:51
64 LEETMAE ERIKA ORAC 28 1:12:58
65 NELSON MICHAEL SNM 39 1:13:07
66 FEIX JENNIFER SMMM 29 1:13:21
67 BLESSING LEIGHANN TCAM 29 1:13:22
68 LEWIS NANCY UNAT 40 1:13:23
69 EFFA NATALIE USF 31 1:13:28
70 HENNESSY ROBERT SMMM 36 1:13:31
71 HEMINGTON ANN CRUZ 37 1:13:44
72 GORMLY SHERWIN CVM 37 1:13:45
73 MAIN ROB ACM 40 1:13:46
74 QUINN PHYLLIS TOC 43 1:14:05
75 MOOREHEAD RICHARD PEN 31 1:14:08
76 LEMLEY KEVIN STAN 45 1:14:08
77 BEHRIN MIKE PST 36 1:14:12
78 FROST DAN UNAT 31 1:14:19
79 O'ROURKE MATT SNM 23 1:14:25
80 KELLEY DAVID DAM 51 1:14:36
81 DONOVAN PATRICK SCSC 35 1:14:39
82 WYNHOVEN ASTRID DAM 24 1:14:44
83 GRAFFIS PATRICK UNAT 36 1:14:45
84 BLOCK NEAL WCM 29 1:14:51
85 LAWRIE JIM SNM 53 1:14:53
86 PRICE KENT LAM 61 1:15:07
87 BOWMAN CHARLES CVM 24 1:15:19
88 DIAMOND MARGE UNAT 21 1:15:31
89 MATISTA DAVID UNAT 37 1:16:11
90 BURROWN CINDI CVM 42 1:16:14
91 LOCKLIN LINDA CRUZ 46 1:16:21
92 HAWKINS WILLIAM UNAT 35 1:16:30
93 DEYOUNG GREG MPSC 42 1:16:34
94 BARO SONJA SNM 28 1:16:45
95 SALOWE JEFFREY SCSC 37 1:16:49
96 FROST KEN TAM 27 1:17:00
97 WALKER JOE SNM 57 1:17:05
98 REEDER BILL PNA 46 1:17:07
99 LACAMPAGNE RICH LAM 45 1:17:14
100 O'LEARY SHAWNA COL 22 1:17:15
101 CUSTER JOHN WCM 38 1:17:17
102 LEE CINDY COL 42 1:17:42
103 JOHNSTON DOUG MPSC 51 1:18:12
104 TALBOT TINA SANR 38 1:18:13
105 BADGER CAROL TOC 39 1:18:14
106 WOIWODE MELANIE ORAC 29 1:18:14
107 MONTOYA NICOLE ORAC 31 1:18:15
108 GUSTKE ROBERT UNAT 41 1:18:21
109 VALLANCE NANCY TOC 34 1:18:47
110 KLENCKE BARBARA FOG 42 1:19:04
111 CHIAPELLA KIRK CVM 52 1:19:06
112 CLARK STEVE TOC 56 1:19:22
113 MCGEE JOE UNAT 35 1:19:31
114 CROWLEY TERRY ODD 28 1:20:04
115 FOX ROBERT SCAM 40 1:20:13
116 GREENOUGH CRAIG DAM 40 1:20:19
117 PIAZZA MICHAEL WCM 53 1:20:20
118 LASKEY NATHAN WCM 40 1:20:27
119 WEVERS GERARD SRM 37 1:20:40
120 JONES ALICE SCAM 50 1:21:12
121 BAKER JAMIE WCM 25 1:21:16
122 TRIEST CAROL WACM 47 1:21:17
123 JESTER LYNN WCM 40 1:21:24
124 GRUENDER PETER USF 36 1:21:27
125 BROWN DON WCM 66 1:21:32
126 DUGAN LINDA UNAT 35 1:21:44
127 FOGEL SUE UNAT 44 1:21:46
128 HENNEY SANDY ACM 38 1:21:52
129 FOX LINDA WCM 39 1:22:40
130 WILLIAMS CORY UNAT 30 1:22:44
131 NOLTE SUSAN RMM 38 1:23:04
132 VONDERGEEST MICHAEL WCM 32 1:23:14
133 OTTO JOE DAM 41 1:23:22
134 SULLIVAN MICHAEL WCM 55 1:23:37
135 KRENER ARTHUR DAM 56 1:23:49
136 HOWARD ALISON SCAM 33 1:23:54
137 ANDERSON DAVID CVM 43 1:24:00
138 HUNTER DANA SMMM 35 1:24:08
139 WILLIAMS PATRICIA UNAT 24 1:24:09
140 INOUYE ROB ORAC 35 1:24:42
141 HOLMES DAVE TOC 45 1:24:52
142 MARING MIKE TERRA 28 1:24:60
143 FITZSIMMONS AMBER UNAT 29 1:25:05
144 CRAWFORD LES TERRA 39 1:25:06
145 FITZ-FAULKNER EILEEN UNAT 39 1:25:23
146 WULFTANGE KATIE SNM 43 1:25:24
147 IGEL VICTORIA LAM 43 1:25:45
148 ROSS SARAH TAM 36 1:25:47
149 LAMOUREAUX IMELDA UNAT 29 1:26:02
150 BUCKLEY KRISTINE TAM 39 1:26:04
151 DOWER MICHAEL SERC 55 1:26:21
152 STERNE ERIK TAM 46 1:26:24
153 ALLFREY WILLIAM UNAT 45 1:26:26
154 HILGER ERIC EMBY 32 1:26:31
155 MADIGAN COURTNEY UNAT 23 1:26:33
156 MANSKER JANNA SJAM 37 1:26:42
157 BREUNER JAMES UNAT 46 1:26:44
158 CHELINE DENNIS UNAT 33 1:26:46
159 HAWORTH EMORY WCM 63 1:26:50
160 CHANG EDIE SAC 30 1:26:52
161 WALKER JIM WCM 36 1:27:04
162 PARKER STEPHEN SNM 58 1:27:19
163 O'NEIL ANDREW UNAT 39 1:27:23
164 HULET JULIE TCAM 47 1:28:04
164 COOPER CLAY SNM 41 1:28:04
166 PONTI MELISSA UNAT 28 1:28:14
167 RODRIGUEZ MICHAEL SAC 45 1:28:28
168 FEIRMAN HARA RDO 28 1:28:31
169 CAMPBELL EMILY UNAT 39 1:28:36
170 WEBB BRIAN ECAM 32 1:29:04
171 CATAJZARO VICTOR TM 32 1:29:09
172 MARCUS PHILIP UNAT 47 1:29:40
173 TALCOTT ALICA UNAT 36 1:29:55
174 MANSKER BARRY SJAM 38 1:30:01
175 FINCH DALE SMMM 49 1:30:08
176 AREVALO KRISTINE UNAT 29 1:30:17
177 PONTI KEVIN TM 30 1:30:57
178 FLOWERS MICHELLE UNAT 29 1:31:02
179 HARTLEY BARBARA SNM 40 1:31:07
180 GOLDMAN LISA SCAM 31 1:31:17
181 JACOBSEN RICHARD UNAT 32 1:31:20
182 DRUMMOND PAUL UNAT 39 1:31:31
183 KAHL ROBERT WCM 65 1:31:38
184 SHOEMAKER SCOT SMMM 32 1:31:41
185 SOLLOM-BROTHERTON DALE SANR 47 1:32:25
186 TONDA JENNIFER UNAT 29 1:32:34
187 RIDDELL CAROL SCAM 51 1:33:03
188 KUBRAN KRYSTYNA UMSC 22 1:33:57
189 BROCKHAGE DAVID CVM 41 1:34:08
190 LAU LIMING STAN 29 1:34:24
191 HARMER DAVID TCAM 52 1:34:31
192 BUNTING DENNIS UNAT 53 1:34:33
193 OLAEE ABDOLIAH SNM 40 1:34:54
194 PETERSON MARIA CVM 23 1:34:56
195 MANN JANET UNAT 34 1:35:25
196 NELSON STEVE SNM 51 1:36:10
197 KESICH JOHN UNAT 36 1:36:29
198 KERSWILL ED MVM 73 1:36:34
199 MILLS MARK CVM 46 1:36:34
200 ALEXANDER CAROL PDA 48 1:36:59
201 O'LEARY MOLLEY UNAT 20 1:37:13
202 TIERNEY MARCIA UNAT 28 1:37:14
203 MEYERHOFF RICK UNAT 52 1:37:26
204 HARMON MARCIA WCM 36 1:37:32
205 BRUNET ROBERT UNAT 51 1:37:42
206 HAYES HOWARD COL 54 1:38:08
207 TURIN SARAH UNAT 30 1:39:17
208 MUFFETT DUNCAN SNM 48 1:39:50
209 BILLENSTEIN LOUIS ORAC 31 1:39:52
210 WOODRUFF MICHAEL ECAM 54 1:40:09
211 WEDGE VIRGIL SNM 51 1:40:13
212 HART TIMOTHY SANR 45 1:40:16
213 PHILLIPS JOHN SNM 30 1:40:41
214 BERRO DENISE SAC 39 1:40:47
215 DAVIS DIANE DAM 48 1:40:47
216 DAVIS WILL DAM 48 1:41:43
217 CARROLL SUSAN LLESA 38 1:42:50
218 WITTE RANDALL WHAM 48 1:42:53
219 LENDARIS MARY UNAT 29 1:42:59
220 PIRUZMAND FRANK WCM 38 1:43:21
221 CHERRY WILLIAM UNAT 48 1:44:14
222 MONROE DONNA WCM 65 1:44:21
223 EDWARDS CHUCK SAC 56 1:45:24
224 HARNETT KATHERINE MVM 43 1:45:56
225 DIGIUSTO KERRY ORAC 30 1:46:02
226 MCNALLY ROSEMARY SMMM 51 1:46:14
227 GREEN CAROLYN CRUZ 39 1:49:06
228 NOWELL KEITH SANR 45 1:49:21
229 SMITH ROBERT SAC 66 1:49:59
230 ORTH PETER SFBS 60 1:50:10
231 FLEMING JOHN UNAT 59 1:50:54
232 GILFILLAN KIELY UNAT 30 1:51:13
233 SOLLOM-BROTHERTON JAN SANR 47 1:51:58
234 FEWSTER ROBERT USF 61 1:52:13
235 NORMAN ELIZABETH UMSC 39 1:52:50
236 WHITE SUSAN TCAM 57 1:53:48
237 KASENCHAK KRIS UNAT 26 2:00:36
238 SANCIMINO MARY DC 37 2:02:27
239 FRANEY SHEILA UNAT 45 2:03:29
240 OLSEN JANET RAMS 62 2:04:54
241 ACHESON WILLIAM SERC 55 2:06:49
242 SHOEMAKER ROSS SMMM 57 2:07:41
243 FOX BETH UNAT 35 2:07:48
244 PALMER TRACY UNAT 31 2:09:40
245 PECKHAM WILLIAM WCM 70 2:11:03
246 HEAD GEORGE SANR 45 2:11:41
247 BRASCHE RANDY SMMM 27 2:13:52
248 FOX ALLEN UNAT 65 2:21:60
249 NOWELL LINDA SANR 51 2:28:07
250 FARRANTURE PATTE UNAT 46 2:35:28
251 ROGERS FRED USF 76 2:36:15
252 CANTINI-NORKIN MARY DC 55 2:38:05
253 KEARNS LLOYD UNAT 59 2:42:10
Unofficial finishers
- Name Club Age Time
- SCHRAM RICHARD UNAT 47 1:02:59
- BONETTI DAVE CRUZ 31 1:09:07
- MAIN HILARY ACM 39 1:09:07
- SILVA SERGIO TAM 44 1:10:03
- HAFNER CARA UNAT 28 1:13:55
- GUTIERREZ LUIS WCM 36 1:14:28
- BOTSFORD BRIAN UNAT 40 1:21:12
- KIGHT CHUCK AR 51 1:21:27
- SHONKWILER GWEN SNM 42 1:24:19
- MCDONALD ROGER DAM 45 1:25:07
- BRENNER MINDI CVM 35 1:25:40
- VANCLEVE SUZANNE SANR 37 1:26:17
- REYNOLDS RICK UNAT 41 1:26:39
- DUNNING JOCELYN SANR 39 1:26:57
- ROBINSON PATRICK UNAT 40 1:29:01
- LITTLEFILED NANCY SMMM 45 1:31:13
- LAVALLEE RICH TERA 41 1:36:45
- HOFFMAN SIGNEE GWM 31 1:42:29
- KARPAY ELLEN UNAT 40 1:44:13
- MCKENNA KEVIN UNAT 43 1:44:47
- VIRTA SUSAN RHMS 44 1:47:14
- KASENCHAK LISA SANR 26 1:53:46
- COPLAN SHELLEY CRUZ 43 1:58:55
- ZISCHKE CLAUDIA SNM 39 2:06:13